PREPORUČUJEMO

Preuzmite zakone iz oblasti
prava osoba s invaliditetom
u BiH i FBiH

- ZDRAVSTVA
- ZAPOŠLJAVANJA
- PRAVA OSI
- PRISTUPAČNOSTI

Preuzmite zakone iz oblasti
prava osoba s invaliditetom
u BiH i FBiH

- DOMAĆI
- MEĐUNARODNI
- PUBLIKACIJE

Ukoliko nemate instatiliran
ovaj program, možete
ga besplatno preuzeti
(instalirati) ovdje:


(klikni na sliku za
preuzimanje programa)

 

10.07.2012. godine

OTVORENO PRVENSTVO – 8. SPORTSKE IGRE PARAPLEGIČARA
ZENIČKO-DOBOJSKOG KANTONA


U organizaciji Udruženja paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Zenica, u nedjelju 08.jula 2012. godine održane su 8. Sportske igre paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Zeničko-dobojskog kantona.

Sportske igre su održane na Atletskom stadionu „Kamberovića polje“ u Zenici.
Sva predviđena takmičenja su održana u planiranom vremenu, unatoč izuzetno visokim temperaturama.

Na sportskim igrama je takmičenje organizirano pojedinačno, a učestvovalo je 56 takmičara iz udruženja:  Doboj-Jug, Maglaj, Zavidovići, Žepče, Kakanj i Zenica.

Takmičenja su održana u šest atletskih disciplina i u šahu. Od atletskih disciplina su bile:

1.
utrke u invalidskim kolicima na 100, 200 i 400 metara,
2.
te bacanje kugle, diska i koplja u dvije grupe takmičara: žene i muškarci.

Svaki takmičar je imao pravo nastupiti u tri atletske discipline i po želji na šahovskom turniru.

Sportske igre je otvorio gospodin Fikret Plevljak, premijer Zeničko-dobojskog kantona.
Uz Premijera, otvaranju je prisustvovao i gospodin Mirko Trifunović, ministar u  Ministarstvu za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona.

Nakon uspješno završenoga takmičenja, organiziran je zajednički ručak uz podjelu priznanja za osvojena mjesta, a svi su dobili po jednu učesničku medalju, radi sjećanja.

Igre su veoma dobro organizovane i učesnici pokazali snagu sportskog duha i volje.
Generalno gledano, svi su pobjednici. Uz svoj težak fizički invaliditet, odlučili su nastupiti po nesnosnoj vrućini i postići veoma vrijedne rezultate.

Rezultati:

Utrke u kolicima  - muški
100m - klasifikacija T-52 200m - klasifikacija T-52 400m - klasifikacija T-52
1.
Fazlić Ferid Fazlić Ferid Jašarević Hasan
2.
Jašarević Hasan Jašarević Hasan Fazlić Ferid
3.
Idrizi Džemal Idrizi Džemal Idrizi Džemal

 

Utrke u kolicima  - muški
100m - klasifikacija T-53 200m - klasifikacija T-53 400m - klasifikacija T-53
1.
Tubak Draženko Tubak Draženko Tubak Draženko
2.
Jorgić Srećko Jorgić Srećko Jorgić Srećko
3.
Aliefendić Harun Aliefendić Harun Aliefendić Harun

 

Bacanje kugle  - muški
klasa - F-53 klasa F-54 klasa F-37+55 klasa F-51+55,
1.
Skulić Edib Škiljo Rukib Mahmić Sefedin Davarović Fahrudin
2.
Žižo Nermin Bajrambašić Zikret Arnaut Nafiz Kulačić Dženan
3.
Muratović Sabit Muratović Medžid Žunić Vahidin Skula Edib

 

Bacanje diska  - muški
klasa - F-53 klasa F-54 klasa F-37+55 klasa F-51+55,
1.
Skulić Edib Škiljo Rukib Mahmić Sefedin Bajrambašić Zikret
2.
Žižo Nermin Muratović Medžid Arnaut Nafiz Davarović Fahrudin
3.
Muratović Sabit Muratović Sulejman Žunić Vahidin Skula Edib

 

Bacanje koplja  - muški
klasa - F-52 klasa F-53 klasa F - 54 klasa F-37+55
1.
Bajrambašić Zikret Žižo Nermin Škiljo Rukib Arnaut Nafiz
2.
Krličević Mehmedalija Muratović Sabit Muratović Sulejman Mahmić Sefedin
3.
Muratović Sulejman

Skulić Edib

Krličević Mehmedalija Žunić Vahidin

 

ŽENE - klasifikacija: F - 52
bacanje kugle bacanje koplja bacanje diska
1.
Telalović Elvedina Telalović Elvedina Telalović Elvedina
2.
Čoloman Ferida Čoloman Ferida Čoloman Ferida
3.
Bajrambašić Zorica Bajrambašić Zorica Bajrambašić Zorica

Turnir u šahu:

1.
Bajramović Halid
2. Telalović Muamer
3.
Skula Edib

 

Izvještaj dostavio gospodin Mirsad Đulbić

FOTO - ALBUM IGARA

Stručna služba Saveza

nazad na sport